Ne tik vis intensyvėjantis gyvenimo būdas neleidžia skirti pakankamai laiko tinkamai kambarinių augalų priežiūrai, bet ir būsto savininkų originalios idėjos prašosi netradicinių sprendimų – „kokius augalus rinktis vonios kambariui, kur nepatenka natūralios dienos šviesos?“, „kokiu gyvu augalu dekoruoti visą sienos plokštumą?“, „koks augalas puikiai veši ilgai nelaistomas?“.
Kalatėja
Šio augalo augimui nereikia daug saulės šviesos, jis prisitaiko tiek prie vidutinio, tiek prie silpno apšvietimo. Kompensuoti natūralios šviesos trūkumui, svarbu, nuolatos puoselėti augalo drėgmę.
Kalatėją iš kitų kambarinių augalų išskiria netradicinių raštų lapai, kurie suteikia tam tikrą žavesį būsto interjerui. Patartina laikyti vonios kambaryje, nes sausame ore ilgai neišgyvena.
Tikroji dracena
Šį augalą reikėtų laikyti tokioje kambario vietoje, kurioje saulės šviesa patektų kuo rečiau. Tikroji dracena inoringai priešinasi per didelei drėgmei ir tiesioginei saulės šviesai. Taip pat šios gėlės puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo namams suteikti egzotikos ar šiltųjų kraštų prieskonį – augalo išvaizda primena egzotiškąją palmę.
Mėta
Šis augalas nebijo augti tamsiose vietose, jam nereikia saulės šviesos. Puikiai tinka auginti virtuvėje – gaminti arbatai iš Mėtos lapų, kuri pasižymi nuskausminamuoju poveikiu. Taip pat tinka laikyti ir ant miegamojo staliuko – kvapas ramina, mažina stresą. Norintiems geriau sutelkti dėmesį ir pasiryžti seniai eilėje laukiantiems darbams šis augalas puikiai tiks ir darbo erdvėje.
Vėzdūnė
Dar kitaip vadinama Taikos lelija,Vėzdūnė – dažnuose namuose aptinkamas, pavėsį mėgstantis ir elegancijos būstui suteikiantis augalas, nereikalaujantis priežiūros ir netgi turintis visiškai išdžiūti tarp laistymų. Jis žydi kelis kartus per metus ir yra ypač lengvai užauginamas. Ne veltui kai kuriuose šaltiniuose vadinamas ir nereikliuoju augalu.
Kuokštinis chlorofitas
Tai vienas populiariausių augalų, kurį būtų galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Kuokštiniam chlorofitui nereikia nuolatinės ir ypatingos priežiūros. Šio augalo nereikia dažnai laistyti ir jis puikiai auga, negaudamas daug saulės šviesos.
Trijuostė sansevjera
Trijuoste sansevjera galima nesirūpinti iki kelių savaičių – nors ir nelaistomi, savo dryžuotais lapais
ir architektūrine forma jie atrodo sveiki. Gali sėkmingai augti esant silpnam apšvietimui, sausrai, tačiau turi ir trūkumą – auginant šį augalą, dažnai tenka nemažai dėmesio skirti kovai su vabzdžiais.
Bromelijinis
Šis tropinis kambarinis augalas, iš tiesų, gali išgyventi tik fluorescencinėje šviesoje ir klestėti drėgnomis sąlygomis, pavyzdžiui, vonios kambariuose. Nedideli Bromelijiniai ant praustuvės gali suteikti gyvybės bet kokiam vonios kambariui.
Gebeninis filodendras
Tai vienas iš augalų, kuris, pirmiausia, turėtų būti pasirenkamas būsto interjero pagyvinimui. Jis ilgametis augalas, linkęs vešėti ir klestėti ištisus metus. Tai alternatyva žmonėms, nemėgstantiems paveikslų ar nuotraukų, kurios puoštų sienas. Vietoje to, galite išraizgyti šio augalo stiebus – beaugdamas jis pats taps meno kūriniu. Šiltu metų sezonu Gebeninį filodendrą galima išnešti į lauką, palikti šešėlinėje vietoje ir atvėsums orams vėl grąžinti į mažiau saulės šviesos gaunančią namų vietą.
Peperomija
Tai smulkialapis augalas, galintis gražiai papuošti valgomojo stalą. Peperomijos renkasi sausą dirvą ir dėl savo storų lapų gali atlaikyti kelias dienas praleistą laistymą. Gali klestėti fluorescencinėje šviesoje. Taip pat tinka ir iš dalies užtemusios erdvės. Tiesioginės šviesos vengti privaloma tam, kad augalo lapai būtų apsaugoti nuo džiūvimo.
Aglaonema
Pasirinkdami šį augalą net pradedantieji „sodininkai“ gali pasijusti tikrais ekspertais, nes ši gėlė laikoma vienu patvariausių kambarinių augalų, kurie užauginami labai lengvai. Aglaonema nemėgsta šviesos, toleruoja sausą orą ir retus laistymus.
Adiantas
Dar kitaip vadinamas Paparčiu. Jam reikia didelės drėgmės, nemėgsta sauso dirvožemio. Reikia išlaikyti nuolatinę drėgmę, bet neperlieti, kad būtų išvengta šaknų puvimo. Šie augalai taip pat teikia pirmenybę distiliuotam, o ne kietam vandeniui (paprastai gaunamam iš kriauklės).
Zamiokulas
Šie augalai geriau žinomi „pinigų medžių“ pavadinimu. Jiems reikėtų gana šviesios, bet nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotos vietos. Taip pat šiam augalui nėra reikalinga didelė drėgmė – pavasarį ir vasarą reikėtų stebėti, kada išgaruoja drėgmė, o rudenį ir žiemą laistymas turėtų būti ypač retas. Augalo lapus patartina valyti šiek tiek sudrėkinta, bet ne šlapia šluoste.